Išlik tyloje

Žmogaus protas visada ieško darbo ir jeigu jo neranda – pats susikuria problemą ir po to pats bando ją spręsti, o kai nesigauna, pyksta ant savęs, kad jam nesiseka ar jis nepakankamai geras, kas sukuria kitas problemas ir troškimus išspręsti šį savo netobulumą.

Kai žmogus tiesiog klauso gyvenimo, savo buvimu be jokių pastangų jis reflektuoja atgal tai, ką išgirsta ir taip gyvenimas keičiasi, auga, suvokia save – jis neblokuoja nieko ką patiria ir nuo nieko nebėga. Anaiptol, žmogaus protas yra įpratęs priešintis daugumai gyvenimo patirčių, nemėgti jų. Vis turi troškimą ką nors pakeisti, kad būtų „geriau“ negu yra, ko pasekoje niekada nenurimsta ir nesustoja.

Kairėje – suasmenintas gyvenimo priėmimas per ego programos filtrą.
Dešinėje – neasmeniškas gyvenimo priėmimas be ego programos filtro.

Tai sakant, kviečiu tave pabandyti štai ką. Nuo šios akimirkos atkreipk dėmesį į tai, kiek daug tu kalbi ir kiek tavo žodžių išeina nesąmoningai (galbūt kartais net norisi gailėtis, kad kažką pasakei, ko iš tikro nenorėjai ir nejautei. Man taip būdavo daug kartų ir vis dar yra).

Laikykis tylos kuo daugiau ir dažniau. Tavo protas tyloje pašėls, bet to ir reikia jeigu nori iš tikro nuo jo atsitraukti ir nebesusitapatinti su išgalvotom minčių istorijom. Turi pastebėti šias mintis, pamatyti kaip jos ateina, ką jos sako ir kaip jos išeina, ir tyla tam geriausias būdas. Turi išmokti atsitraukti nuo to kas vyksta ir užsiimti karaliaus (ar karalienės) sostą žinant, kad protas tik tavo įrankis. (Ir jis nuostabus įrankis kurti ir sugalvoti praktiškus dalykus.)

Dabar aš  kviečiu tave – klausykis vietoj kalbėjimo. Ir kai iš tikro norėsi ką nors pasakyti iš visos širdies – iš tavo lūpų pasipils gėlės.

„Išmintingas žmogus kartą nieko nepasakė“.

Jie bus pripildyti tiesos, ramybės ir nuoširdumo. Šių žodžių vibracija bus visiškai kitokios kokybės negu iš proto triukšmo.

Klausymasis atveria tavo širdį ir tai tavo naujas iššūkis – kuo daugiau laiko praleisti intymiai klausant gyvenimo, o ne kalbant ir įrodinėjant savo nuomonę kitiems. Šios kovos, įrodinėjant savo nuomonę, neįmanoma „laimėti“ iš vietos, kurioje ši kova gimė. Kad kova baigtųsi – kažkam tenka nusileisti, tačiau jeigu pažinsi savo vidinę Tylą – ši kova išvis neprasidės.

Tad šiandien kviečiu tave pabandyti klausytis gyvenimo tiek daug nekalbant ir kuo sąmoningiau pasirenkant intenciją ką nori pasakyti ir žodžius kurie išeina per tavo lūpas, ir pažiūrėk kas nutiks. Galbūt vaikščiojant miesto centre net atkreipsi dėmesį į subtilų paukščių čiulbėjimą kurio ankščiau neišgirdai.

Medžiai miške nekalba. Jie tyli ir tiesiog yra dėl tavęs, kad galėtum kvėpuoti gaivų tyrą orą ir jausti ramybę. Medžiai klausosi gyvenimo į save visiškai neatkreipdami dėmesio. Žmonės, kurie mėgsta išgerti, prioritetą skiria gamtai dėl tos pačios priežasties – jie gali būti savimi ir daryti tai, ką mėgsta, be jokio aplinkos vertinimo. Jų širdys prisimena… Gamtoje jie jaučia tylą ir ramybę, mato grožį, net jeigu apie šią „sąsają“ jie ir nepagalvoja.

Jeigu visi medžiai „blevyzgotų“ ir pasakotų, įrodinėtų savo tiesas – miškas būtų paskutinė vieta Žemėje kurią žmogus norėtų aplankyti. Tai analogija tau, man ir visiems.

Miške paprasčiau išgirsti savo Tylą nes joks žmogus ten tau nebando įteigti kas tu esi ir koks tu turi būti. Radus šią ramybę miške parsinešk ją namo. Iš tiesų ji visada čia ir niekada nedingsta (tik, padidėjus triukšmui, dėmėsys susitapatina su juo ir tyla, atrodo, dingsta). Triukšmui reikia tylos kaip pagrindo, kad jis galėtų egzistuoti.

Net ir didžiausias šurmulys pagamintas iš tylos.

Savo kelionėje nesiklausydamas įskaudinau daugybę žmonių ir tai vis dar kartais nutinka suveikus senai programai, tačiau nepalyginamai mažiau, todėl žinau ir jaučiu didelę to vertę ir šiandiena esu labai laimingas galėdamas pakalbėti šia tema su tavimi.

Gyvenk ramybėje ir būk laimingas(a). R.

Norėtum gauti laišką apie savirealizacijos susitikimus ir naujus įrašus? Tada kviečiu įvesti savo el. paštą apačioje:

=> Norint susisiekti su manimi, gali tai padaryti paspaudus čia

=> Grįžti į "Skaitiniai" skyrelį

=> Grįžti į pagrindinį