„Kiti“ atskiri žmonės

Patyrinėjus save ir kūną ir supratus, kad žmogaus kūnas tuščias kaip radijas ir jame negyvena joks asmuo, o atvirkščiai, kūnas gyvena tavyje, patyrimiškai vis dar tęsiasi įsitikinimas, kad kituose žmonių kūnuose gyvena „kiti“ asmenys ir, atrodo, tu vienas esi tuščiaviduris, o kiti pilni.

Visai kaip kriauklytės jūros pakrantėje. Niekada nežinai ar jose kas nors gyvena.

Asmeniškumo iliuziją pirmiausiai vaikystėje tau instaliavo „kiti“. Tai įdiegta ir išmokta programa, arba kitaip pasakius, šią programą suformavo susitapatinusi asmeniška aplinka ir negalėjo būti niekaip kitaip nes individas visiškai priklausomas nuo aplinkos kurioje jis gimsta.

Kai tavo kūnas vos gimė ir kiekvienas į tavo kūną baksnojo pirštais vadindamas jį skirtingais vardais – tu patikėjai, kad tai apie tave ir kad tai iš tikro asmeniška. Iki tol tu nežinojai kas tu esi ir kur tu esi, net negalvojai apie tai. Dėl šio „kitų dėmesio“ tu susidarei įspūdį, kad labiausiai tinkantis variantas yra tai, kad „tai kas aš esu, privalau būti šitame kūne, jo viduje“ ir nuo tos dienos tavo gyvenimas kūrėsi ant šios idėjos „Aš esu asmuo, Rytis, šitame kūne“.

Mano vardas toks ir toks. Aš mėgstu tą ir tą. Gyvenime noriu pasiekti tą ir tą…

Ar tai tikrai tiesa? Ar tik tavo paties sugalvota ir patikėta istorija?

Štai kodėl vis dar visas pasaulis miega giliu miegu ir nesant nei vienam „pabudusiajam“ , kuris pasiūlytų pasitikrinti šį faktą, iš iliuzijos nebūtų jokio išėjimo.

Beždžionė mato, beždžionė atkartoja.

Žmogui labai sunku suvokti kas jis iš tikro yra kol jo dėmesys klaidžioja siekiant materialaus turto ar dvasinių praktikų sėkmės ir kol jis aklai tiki, ką jam sako „kiti“.

Buda sako – eik į savo vidų. Jėzus sako – siek dangaus karalystės kuri tavyje.
Tai labai paprastas metodas mokytas jau tūkstančius metų.

„Kiti“ žmonės tau nuolat primins, ko tau trūksta ir kodėl tu netobulas. Jie nemato savęs taip ir dėl to projektuoja visas savo istorijas ant tavęs, matant tave kaip asmenį. Tol, kol tu galvoji, kad tai ką jie sako yra tiesa ir tu iš tikro dar netobulas, tol gaudai savo šešėlį nesuprantant, kad tu esi tai ko ieškai – jo šaltinis.

„Kiti“ žmonės yra be galo užsiėmę pasakodami tau kas tu esi ir koks tu turi būti, kaip gyventi.

Kai atmerki akis, net jeigu ir esi užtikrintas, kad tu nesi savo kūno viduje, lieka stiprus jausmas, kad „kiti“ žmonės vis dar yra kažkokios atskiros kitos būtybės, ar atskiros sielos, atskiri kūnai kurių viduje gyvena asmenys.

Nes „kiti“ tau sukūrė visą šį žaidimą – iliuziją, kuria tu patikėjai nežinodamas nieko kito. Tai iliuzijos šaltinis. Pati pradžia. Šiuo metu pasaulyje tai automatiškai sklinda kaip virusas ir gimus vaikui visi rodo į jo kūną pirštu, pavadina vardu, myli jį, pyksta ant jo… Vaikas mato, kad aplinkoje visi daro taip pat ir neturint jokio kito palyginimo, vaiko sąmonė patiki šia „tiesa“ kaip gyvenimo realybe taip stipriai, kad jeigu gyvenime atsiranda koks savirealizacija.lt puslapis ar Rytis, kuris sako kitaip, žmogaus protas sukurs šimtus minčių kodėl negalima juo tikėti, kodėl jis „sektantas“ ir taip toliau – su priežastimi, kad tai nėra saugu mano sistemai kurioje gyvenu. Negana to, vyksta projekcija, kad Rytis yra atskiras kitas žmogus taip pat. Aš tuo tikėjau taip pat ir jaučiu, suprantu tave. Tai sunki našta.

Dabar tu skaitai šį puslapį ir noriu paklausti tavęs – kuo tikėsi? Viso pasaulio pripažintu įsitikinimu, kad mes atskiri žmonės, ar minėtais faktais pasitikrindamas juos pats sau?

Kaip Gandis pasakė: „Net ir jeigu esi mažuma, kurią sudaro vos vienas žmogus, tiesa vistiek yra tiesa.“

Štai ką siūlau pabandyti:

Kai nuo šios dienos sutiksi kitus žmones, pabandyk pastebėti ir prisiminti, kad jų viduje nėra jokių būtybių ir niekas negyvena jų kūnuose.

Iš budizmo perspektyvos būtų stengtis būti dėmesingam ir atkreipti dėmesį kada matai žmones kaip atskirus asmenis.

Iš krikščionybės perspektyvos būtų žiūrint į žmogų stengtis matyti tik dieviškumą ir meilę.

Tai energijos žaismas ir ta pati viena energija pučia vėją, skraidina paukštį, plaka tavo ir mano širdį, priverčia mane rašyti, leidžia tau skaityti. Tai tiesiog vyksta ir viskas turi didelę reikšmę, bet neturi jokios prasmės.

Ypač pagalvok apie priešus kurie tave įskaudino ar nuskriaudė.

Jie taip pat tušti kaip jūros kriauklytės. Namuose nieko nėra.

Tai tik teatras kurį žaidžiame šiame sapne padedami vienas kitam realizuoti save ir ištrūkti iš sapno, atleisti ir mylėti, matyti dieviškumą, kiekvieno akyse matyti save patį.

Taip kaip skirtingi žmonės žiūrėdami TV3 kanalą per skirtingus televizorius mato tas pačias žinias. Taip per skirtingus kūnus, skirtingas manifestuotas išraiškas, tas pats šaltinis pažindamas save mato tą patį pasaulį.

Dėl to, kad ir ką matai šiame pasaulyje – viskas padaryta iš to paties – iš tavęs. Gali vadinti tai sąmone, dvasia, dievu, meile – visai nesvarbu. Realybė negali būti niekaip konceptualizuota. Kuo mažiau vardų – tuo geriau. Kai nuoširdžiai nieko nežinai – žinai daug. Paaukojus žinias – gimsta išmintis.

„Tao“ kuris gali būti pavadintas nėra amžinas „Tao“.

Tu, aš ir darbininkas gatvės gale esame visiškai unikalios skirtingos išraiškos, turime skirtingus kūnus, protus, charakterius… Bet tuo pačiu vienas ir tas pats.

Suvokus tai, pagaliau gali atleisti visiems „priešams“ ir jausti be galo didelį dėkingumą už suteiktas patirtis, kad ir kokios jos būtų skaudžios ir žiaurios žvelgiant iš asmeniškos, žmogiškos perspektyvos.

Niekas nevyksta prieš tavo valią ir visas siaubas, emocinės traumos kurios nutiko tavo gyvenime yra tavo paties prašymu, tavo paties kūrinys, kad padėtų tau realizuoti Save.

Tai dieviškas teatras ir niekas niekada nenukentėjo. Gali vadinti tai konsteliacija. Gali vadinti tai virtualios realybės mokykla. „Ten viršuj“ veikia tik meilė ir draugystė. Ir iš ten pat tu skaitai šį tekstą, tik sapnuodamas šį gyvenimo sapną akimirkai tikriausiai primiršai, kas tu esi ir kas čia per „pasaulis“.

Nieko niekada nenutiko.

Gyvenk ramybėje ir būk laimingas(a). R.

Norėtum gauti laišką apie savirealizacijos susitikimus ir naujus įrašus? Tada kviečiu įvesti savo el. paštą apačioje:

=> Norint susisiekti su manimi, gali tai padaryti paspaudus čia

=> Grįžti į "Skaitiniai" skyrelį

=> Grįžti į pagrindinį