Kodėl man atrodo, kad aš – asmuo?

Mano vardas Rytis. Aš aukštas vyras. Rudaplaukis. Vaikystėje mėgdavau žvejoti. Visada jaučiausi kitaip negu visi ir vis bandydavau prisitaikyti, kad mane priimtų į „draugų ratą“. Nuo pat mažens man patiko muzika ir menas, tačiau neturėjau galimybių to mokytis ar daryti. Mokykloje jaučiausi gėdingai, kad man patinka tokie dalykai, dėl to apie juos niekas nežinodavo. Net vartodavau alkoholį nors visai to nenorėdavau… Dabar gyvenimą matau visai kitaip ir dalinuosi tuo su tavimi.

Apie ką šis pasakojimas? Apie ką ši istorija?

Kokia tavo istorija? O dar geriau – Kas Tu?, jeigu akimirkai pamirštum šią istoriją?

Viskas, ką gali apie save papasakoti, yra tik praeities įvykių prisiminimai įrašyti atmintyje. Jie sukuria gyvenimo istoriją apie „Mane“, kurią kiekvienas naudojame prisistatydami pažinčių puslapyje ir ieškodami darbo.

Kiekvienas žmogus jaučia, kad ši istorija yra apie jį, intymi ir asmeniška tik jam. Bet ar Tu tik istorija, kuri sudaryta iš praeities prisiminimų? Ar kažkas kito? Kažkas daugiau? O galbūt… visiškai nieko?

Ar tai, kas šiuo metu skaito šį tekstą, Tu, taip Tu. Žinai, kad kreipiuosi į Tave! – esi tik atminties istorija, tik idėja?

Tikriausiai sutinki, kad tu – ne praeities istorija, o kažkas, kas ją patyrė, kažkas kito ir gyvo, kas šiuo metu skaito šį tekstą. Kas gi tai yra?

Kartą vieno užsiėmimo metu paklausiau 25 žmonių grupės, kad pasakytų kur jie save mato esant. Keletas atsakymų buvo „širdies zonoje“, keletas „galvoje tarp akių“, keletas „visame kūne“, keletas „aplink kūną“, keletas „virš galvos“ pora žmonių sakė „čia“, dar keletas „nežinau“. Šie skirtingi įsitikinimai susikuria atitinkamai nuo žmogaus gyvenimo istorijos, patirčių, seminarų, knygų kurias perskaito ir susiformavusių konceptų, kurie besąlygiškai virsta „mano tiesa“.

Kai žiūri filmą ir jis lyg įtraukia tave (pasineri į filmą), tu susitapatini su filmo veikėju ir išgyveni jo jausmus.

Kai vairuoji mašiną ir prieš akis matai artėjančią didelę duobę, tu susitapatini su mašina ir išgyveni baimę kaip tuoj įlėksi į ją ir mašinai „skaudės“ lyg tai nutiktų tau.

Kai sapnuoji sapną, tu susitapatini su sapno veikėju ir net nesusimąstai, kad šią akimirką sapnuoji.

Kai gyveni šį žmogaus gyvenimą, tu susitapatini su savo kūnu ir išgyveni visą gyvenimą asmeniškai, lyg Tu būtum jo (kūno) viduje.

Susitapatinti yra tik įprotis!

Žemiau pateikiau keletą pavyzdžių. Dažniausiai žmogus save laiko characterio savybėm, kūno būdvardžiais arba profesija (tuo, kuo jis užsiima).

Charakterio savybės:
„Aš juokingas“
„Aš linksmas“
„Aš mielas“
„Aš atviras“
„Aš nuoširdus“
„Aš meniškas“
„Aš tikslus“
„Aš protingas“

***

Kūno būdvardžiai:
„Aš aukštas“
„Aš žemas“
„Aš lieknas“
„Aš storas“
„Aš plonas“
„Aš žaliaakis“
„Aš rudaplaukis“
„Aš atletiškas“

***

Profesijos:
„Aš dailininkas“
„Aš kultūristas“
„Aš treneris“
„Aš šokėjas“
„Aš seselė“
„Aš gydytojas“
„Aš mechanikas“
„Aš guru“
„Aš verslininkas“

***

Prie to dar turime:
„Aš mama“
„Aš tėvas“
„Aš sūnus“
„Aš dukra“
„Aš senelis“
„Aš pusseserė“ ir t.t“

Ir dar dvasingi:
„Aš siela“
„Aš dvasia“
„Aš dievas“
„Aš šviesos būtybė“ ir t.t

Visa tai tik idėjos…Žodžiai… Konceptai!

Ką jie visi turi bendro? -> „Aš“

Jeigu kažkas paklausia… „Ei, Kas tu toks?“

Žmogus dažniausiai naudojasi šia lentele viršuje ir atsako maždaug taip:
„Aš geras ir garbingas žmogus. Esu verslininkas ir šiuo metu sportuoju, kad tapčiau labiau atletiškas, bet viduje žinau, kad aš siela.“

Taip pat dažnai į klausimą „Kas tu?“ žmogus atsako savo veikla (ką jis šiuo metu veikia). Pavyzdžiui jeigu žmogus studijuoja, jis – studentas. Jeigu žmogus mokina kitus, jis – mokytojas. Ką žmogus veikia nuolatos keičiasi, tačiau tai nieko bendro su tuo, kas jis iš tikro yra.

Bet juk tu ne idėja, ne būdvardis?

Visi šie apibūdinimai gali keistis priklausomai nuo to, kas gyvenime vyksta ir kokias knygas perskaitai. Dėl šios priežasties vienas žmogus jaučia save kaip sielą, kitas kaip kūną, trečias tiesiog senelis.

Tu esi tai, kas niekada nesikeičia, kam priklauso dėmesys ir kas gali susitapatinti su filmo veikėju, mašina, lėktuvu, sapno avataru, kūnu, draugu, namu, ir išgyventi jausmus atitinkamai iš jo perspektyvos. Kaip tai įmanoma? Nes:

Tai lyg vienas bendras vandenynas kuriame kaip žuvis gali priplaukti prie koralo ir jį apžiūrėti iš visų pusių, bet tai vyksta tame pačiame vandenyne. Jeigu viskas yra vienas vandenynas, ar gali būti, kad tu nesi tai? Ne. Nėra Dievo + Rytis, arba Vienio + Marytė, arba Egzistencijos + Tomas. Tai tiesiog yra. Nedualu ir niekaip neišskaidoma. Niekaip neatskirta.

Dideli savęs ieškojimo spąstai yra bandyti Ryčiui tapti Dievu. Tai yra, įsivaizduoti, kad esi asmuo vardu… ir šią fikcinę išgalvotą istoriją visaip medituojant ir praktikuojant bandyti paversti Dievu, Vieniu, Nušvitimu ir t.t. Ar istorija gali kuo nors tapti? Ne, ji išgalvota!

Teisingesnis būdas būtų priimti faktą, kad asmuo (ego programa) yra tik istorija kurią susikūrei. JI NETIKRA! Ir užsiimti poziciją, kad „puiku, jeigu aš esu viskas kas yra, kodėl nejaučiu savęs kaip tai, o galvoju, kad aš atskiras asmuo?“

Šis kitoks požiūris sutaupo daug daug metų praktikų ir meditacijų! Pastatyk save ten kur nori būti ir tada nusirenk visus konceptus kas nėra tiesa klausinėdamas kiekvienos minties tikrumo kaip užsidegęs mokslininkas savo laboratorijoje. Tai savirealizacijos esmė.

Ar pasvarstęs sutiktum, kad tai, kas apibūdina tavo kūną ir jo gyvenimą, ir kas nuolat keičiasi – nesi tu? Tu stebėjai kaip nuo pat tavo kūno gimimo iki šios akimirkos keitėsi tavo kūnas, charakteris ir kaip susiformavo ir keitėsi tavo „asmenybė“. Tu, kas visą tai stebi ir kas skaito šį tekstą– niekada nesikeiti. Nuo teksto pradžios iki dabar tu išlikai visai nepakitęs! Kas tu?

Yra tik jausmas, potyris, kad aš – asmuo. Tai tik jausmas. Kartais jaučiu, kad šiandien bus geras oras, bet tai tik pojūtis! Kartais jaučiu, kad esu alkanas, bet tai tik jausmas!

Aš – tik jausmas. O kas jį jaučia?

Ar sutinki, kad:

  • Tu ne praeities istorija, o kažkas gyvo, kas patiria šio teksto skaitymą?
  • Tu ne būdvardis ir ne idėja. Stebi pokyčius, bet niekada pats nesikeiti?
  • Tu nežinai kur tu esi ir iš kurios vietos skaitai šį tekstą?
  • Tu nežinai kas tu esi, bet žinai, kad esi?

    Taigi, jeigu sutinki su šiais faktais, tu nežinai kas ir kur tu esi, bet šią akimirką patiri šio teksto skaitymą.

Ar tai, kas šiuo metu skaito šį tekstą, tikrai yra asmuo vardu (Įrašyk savo vardą)?

Ar išdrįstum ląžintis šia tiesa iš 100 Eurų jeigu teigčiau tau, kad galiu įrodyti, kad tu – nesi asmuo? Kiek vertas šis įsitikinimas? (Nei vienas žmogus iki šiol dar neišdrįso ląžintis. Tai „popierinis trapus konceptas“ neturintis jokio svorio ir jokios realybės.)

Sveikinu atvykus į savirealizaciją, hehe. 🙏

Gyvenk ramybėje ir būk laimingas(a). R.

Norėtum gauti laišką apie savirealizacijos susitikimus ir naujus įrašus? Tada kviečiu įvesti savo el. paštą apačioje:

=> Norint susisiekti su manimi, gali tai padaryti paspaudus čia

=> Grįžti į "Skaitiniai" skyrelį

=> Grįžti į pagrindinį